![]() |
LIEBHERR na veletrhu INTERMAT 2006
| Autor: Radek Kovalíček Fotografie: Archiv firmy Kontakt: Liebherr Stavební stroje CZ s.r.o. | ![]() |
![]() |
Společnost LIEBHERR představí ne Mezinárodním veletrhu INTERMAT 2006 řadu novinek. Mezi ně budou bezesporu patřit oba nové modely kolových rypadel – Liebherr - A 309 Litronic a A 900C. |
A 309 Litronic – kompaktní stroj s velkým výkonem
Se svou hmotností přibližně 11 tun je A 309 Litronic nejmenším kolovým bagrem ve výrobním programu společnosti LIEBHERR. I přes svou malou hmotnost a kompaktní rozměry je A 309 Litronic mimořádně výkonný. Čtyřválcový, přeplňovaný, dieselový motor o zdvihovém objemu válců přes 4000 ccm disponuje výkonem 63kW/86 PS už při 2000 min-1. Sání motoru je osazeno vzduchovým filtrem s hrubým odlučovačem nečistot, který je schopen zachytit a odstranit 96 % všech prachových nečistot. Chladící systém je vybaven termostaticky ovládaným chladičem s plynulou regulací otáček a do provozu jej uvádí řídící jednotka jen v případě potřeby v závislosti na teplotách provozních kapalin. Prostorná kabina strojníka je uspořádána a vybavena tak, aby obsluze stroje poskytla nejvyšší možné pohodlí při ovládání stroje. Velká okna kabiny umožňují optimální výhled po celém staveništi. Ergonomicky uzpůsobené sedadlo strojníka s automatickým nastavením výšky sezení je nastavitelné v několika směrech. Servisní body a body denní údržby motoru, jako např. filtry provozních kapalin nebo jejich měřící body, jsou dobře a rychle dostupné, a tak umožňují pohodlnou a snadnou údržbu. Stroj A 309 Litronic je určen k provádění zemních prací v nejužších prostorech. Díky malému přednímu a zadnímu poloměru otáčení opisuje stroj jen malou pomyslnou kružnici a přesto může se svým 2,1 m dlouhým hydraulicky přestavitelným výložníkem v kombinaci s násadou o délce 1,85 m manipulovat úctyhodnými zátěžemi. Toto je nespornou výhodou při provádění stavebních prací např. téměř u zdi budovy, v úzkých prostorech atd. Hydraulická vedení jsou umístěna uvnitř výložníku a násady, což umožňuje jejich maximální možnou ochranu proti poškození. Podvozek stroje A 309 Litronic může na přání vybaven opěrnými patkami nebo jednodílným resp. děleným podpěrným a planýrovacím štítem.
Obr.1: Kolové hydraulické rypadlo Liebherr - A 309 Litronic
Upravené kolové rypadlo A 900C Litronic
Jako další představí společnost LIEBHERR v Paříži stroj A 900C Litronic s celkovou hmotností přibližně 17 tun. Jeho srdce představuje specielně pro stavební stroje vyvinutý čtyřválcový dieselový motor Liebherr o výkonu 95kW/129 PS při 1800 min-1. A 900C Litronic disponuje vysokým točivým momentem okolo 42 kNm, což umožňuje ozubený věnec a pohon otoče vyvíjený a vyráběný přímo firmou LIEBHERR. Chlazení stroje je opět zajišťováno hydrostaticky ovládaným chladičem, který ve správný čas disponuje odpovídajícím výkonem. Dostatečně široké vstupní schůdky, ergonomicky uložené ovládací joysticky a přestavitelný sloupek řízení umožňují obsluze snadný vstup do kabiny stroje A 900C. Sedadlo strojníka lze nastavit samostatně i v závislosti na ovládacích konzolách, což umožňuje jeho individuální nastavení podle přání každého strojníka. Díky kvalitnímu odhlučnění a nízkým otáčkám motoru byly hodnoty hluku v kabině i v bezprostředním okolí stroje zredukovány na minimum. I u A 900C Litronic může být podvozek stroje na přání zákazníka vybaven různým provedením podepření. V oblasti pracovního ramene je možno využít různých kombinací, ať už hydraulicky přestavitelného výložníku v délce 3,6 m, tak i monoblokového výložníku o délce 5 m, v kombinaci s násadami v délkách 2,25 m, 2,45 m, a 2,65 m

Obr.2: Kolové hydraulické rypadlo Liebherr A 900C Litronic
Liebherr Stavební stroje CZ s.r.o.
Vintrovna 17, 664 41 Popůvky u Brna
Tel.: +420 547 425 330
Fax: +420 547 425 331
E-mail: info.lsc
liebherr.comhttp://www.liebherr.cz
(aktualizace kontaktu: 1. 6. 2011)
Diskuze a dotazy
Nejnovější články ze stejného zdroje
• Protipovodňová opatření s pásovým nakladačem Liebherr• Liebherr RoadShow 2012
• Liebherr otevřel v Praze nové obchodní a servisní centrum pro stavební stroje
• Velká rotační vrtná souprava Liebherr LB 36 v Kelly nasazení
• Teleskopické nakladače Liebherr v průmyslových provozech
![]() |
Veletrhy, výstavy
Informace o veletrhu AUTOMATICA 2012
VČERA | Milan Kašpar (Stavební technika 2/2012)
Na výstavišti v Mnichově-Riem se ve dnech 22.–25. května 2012 bude konat již pátý mezinárodní veletrh pro automatizaci a mechatroniku AUTOMATICA 2012. Pro tento veletrh je vyhrazen vstup West.
Bez reakcí čtenářů, 1 hlasINTERMAT 2012 – setkání pronajímatelů stavební techniky
14. 5. 2012 | Tisková zpráva (Stavební technika 2/2012)
Veletrh INTERMAT 2012 je partnerem mezinárodní akce, kterou pořádá ERA (Evropská asociace pronajímatelů). Akce je zaměřena na podnikatele nebo obchodníky, kteří nabízí pronájem stavební techniky a setkání se uskuteční v rámci veletrhu.
Bez reakcí čtenářů, 1 hlasINTERMAT 2012 klepe na dveře
10. 5. 2012 | Helena Hejhálková (Stavební technika 2/2012)
Ve dnech 16.–21. dubna se bude v Paříži na výstavišti Villepinte konat mezinárodní veletrh strojů pro stavební a zemní práce a pro výrobu stavebních hmot. Přihlášeno je více než 1 500 vystavovatelů, jenž obsadí výstavní plochu 375 000 m2. Na ní návštěvníci uvidí mnoho novinek, včetně těch, které obdržely cenu Innovation Awards. Volnou vstupenku na veletrh je možno získat na www.intermat.fr, vstupní kód PROMOTCHQSLO.
Bez reakcí čtenářů, 2 hlasyVeletrh EXPO Mokrá 2012
24. 4. 2012 | Mgr. Monika Praženková (Stavební technika 2/2012)
Již podeváté se otevře pomyslná brána mezinárodního demonstračního veletrhu strojů a zařízení pro těžební průmysl, úpravnický průmysl a stavebnictví. V letošním roce se tak i vy můžete stát návštěvníky této u nás zcela jedinečné výstavy. Stačí, abyste přijali pozvání organizátora veletrhu, Těžební unie České republiky a zavítali ve dnech 5.–7. června do lomu Mokrá u Brna, který bude přístupný každý den od 9 do 17 hod.
Bez reakcí čtenářů, 8 hlasů




