Stavebnictví a interiér - Stavební technika - Projekty rodinných domů (DůmProŠťastnýŽivot.cz) - iStavebníctvo.sk - Výrobek roku - Vega s.r.o.
Dnes je 24.5.2012, svátek má Jana
Stavební technika – stavební stroje a jiná mechanizace


reklama
[Vytisknout článek]
Datum: 3. 11. 2009 | Obor: Veletrhy, výstavy

MSV 2009 v Brně lákal především odborníky

Autor: Helena Hejhálková
Fotografie: Vladimíra Štěpánková
Kontakt: Veletrhy Brno, a.s.
MSV 2009 spolu s veletrhy Transport a Logistika přilákal ve dnech svého konání, tedy od 14. do 18. 9. 2009, především odborníky. Veletrhu se zúčastnilo 1 507 vystavovatelů z 29 zemí a obsadili plochu více než 51 000 m2.

V pátek 18. 9. skončil na brněnském výstavišti již 51. Mezinárodní strojírenský veletrh. Přes obtížnou hospodářskou situaci potvrdil, podle oficiální závěrečné zprávy, že je kvalitní a patří mu vedoucí postavení mezi průmyslovými veletrhy ve střední Evropě.

Zajímavý je podíl zahraničních firem, jenž dosáhl 37 %. Podíl zahraničních návštěvníků byl téměř 10 %. Zvýrazněné téma energetika se odrazilo ve vysoké účasti odborníků na konferenci. Poprvé se v rámci MSV představily firmy s nabídkou solárních elektráren, příslušenství k fotovoltaickým zdrojům, tepelných čerpadel a využití větrné energie. Moderní energetická řešení zde představilo přes 40 firem.

Poprvé s novým pavilonem P

Vystavovatelé MSV měli poprvé k dispozici nový pavilon P, jenž je se svými 15 000 m2 největší výstavní halou ve střední Evropě. Pavilonu nechyběly veškeré moderní technologie a potřebné zázemí, a tak poskytl výborný prostor pro prezentaci dominantního oboru obrábění a tváření, ke kterému se hlásila plná třetina všech vystavovatelů.

Transport a Logistika

Veletrh Transport a Logistika se zde koná od roku 2001 (každý druhý rok).

Expozice veletrhu Transport a Logistika se soustředila na tradičním a strategickém místě: v pavilonech A1, A2 a na okolních volných plochách včetně kolejiště. Nejsilněji zastoupenými obory letošního ročníku byla manipulační technika, jeřáby a skladové vybavení. Zajímavé exponáty nabídly rovněž obory průmyslového balení a kolejové techniky.

Závěrečné zhodnocení

Ve srovnání s loňský jubilejním 50. ročníkem poklesla návštěvnost o 10 %. Účast odborníků přesto většinu vystavovatelů příjemně překvapila,” těmito slovy zhodnotil veletrh Jiří Erlebach, manažer celého strojírenského veletrhu.

A jak hodnotí proběhlý MSV naše redakce, která se veletrhu rovněž zúčastnila? Redakce se nemůže vyjadřovat k návštěvnosti ani účasti vystavovatelů, protože nemá k dispozici žádný průzkum. Navíc nepokládáme za důležité, jestli se o pár procent změnily veletržní statistiky. Čeho jsme si ale všimli, byl příjemný a živý ruch v celém veletržním areálu a optimistická očekávání většiny vystavovatelů..

Doporučit článek:
Hlasuj, toto je kvalitní článek.
(Celkový počet hlasů: 21)
Kontakty:
Veletrhy Brno, a.s.
Veletržní 1, 647 00 Brno
Tel.: +420 541 151 111
Fax: +420 541 153 070
E-mail: info(na)bvv.cz

Diskuze a dotazy

Nejnovější články ze stejného zdroje

reklama

Veletrhy, výstavy

Informace o veletrhu AUTOMATICA 2012

17. 5. 2012 | Milan Kašpar (Stavební technika 2/2012)
Informace o veletrhu AUTOMATICA 2012 ilustrace

Na výstavišti v Mnichově-Riem se ve dnech 22.–25. května 2012 bude konat již pátý mezinárodní veletrh pro automatizaci a mechatroniku AUTOMATICA 2012. Pro tento veletrh je vyhrazen vstup West.

Bez reakcí čtenářů, 4 hlasy

INTERMAT 2012 – setkání pronajímatelů stavební techniky

14. 5. 2012 | Tisková zpráva (Stavební technika 2/2012)
INTERMAT 2012 – setkání pronajímatelů stavební techniky ilustrace

Veletrh INTERMAT 2012 je partnerem mezinárodní akce, kterou pořádá ERA (Evropská asociace pronajímatelů). Akce je zaměřena na podnikatele nebo obchodníky, kteří nabízí pronájem stavební techniky a setkání se uskuteční v rámci veletrhu.

Bez reakcí čtenářů, 4 hlasy

INTERMAT 2012 klepe na dveře

10. 5. 2012 | Helena Hejhálková (Stavební technika 2/2012)
INTERMAT 2012 klepe na dveře ilustrace

Ve dnech 16.–21. dubna se bude v Paříži na výstavišti Villepinte konat mezinárodní veletrh strojů pro stavební a zemní práce a pro výrobu stavebních hmot. Přihlášeno je více než 1 500 vystavovatelů, jenž obsadí výstavní plochu 375 000 m2. Na ní návštěvníci uvidí mnoho novinek, včetně těch, které obdržely cenu Innovation Awards. Volnou vstupenku na veletrh je možno získat na www.intermat.fr, vstupní kód PROMOTCHQSLO.

Bez reakcí čtenářů, 5 hlasů

Veletrh EXPO Mokrá 2012

24. 4. 2012 | Mgr. Monika Praženková (Stavební technika 2/2012)
Veletrh EXPO Mokrá 2012 ilustrace

Již podeváté se otevře pomyslná brána mezinárodního demonstračního veletrhu strojů a zařízení pro těžební průmysl, úpravnický průmysl a stavebnictví. V letošním roce se tak i vy můžete stát návštěvníky této u nás zcela jedinečné výstavy. Stačí, abyste přijali pozvání organizátora veletrhu, Těžební unie České republiky a zavítali ve dnech 5.–7. června do lomu Mokrá u Brna, který bude přístupný každý den od 9 do 17 hod.

Bez reakcí čtenářů, 9 hlasů

Copyright © 2001–2012 Vega společnost s ručením omezeným TOPlist