![]() |
Osmý ročník Mezinárodního silničního veletrhu
| Autor: Radek Mašík Fotografie: Máša agency s.r.o., redakce Kontakt: Správa a údržba silnic Pardubického kraje |
![]() |
Vyměnit si zkušenosti, získat přehled o novinkách v oblasti silničního hospodářství, dát o sobě vědět a získat zákazníky, to je hlavní poslání tradičního mezinárodního Silničního veletrhu. Jeho už osmý ročník se v areálu Správy a údržby silnic Pardubického kraje uskutečnil v pátek 11. září 2009. |
Silniční veletrh si od doby svého vzniku získal značné renomé. Termín jeho konání mají dlouho dopředu zaškrtnutý v diáři nejenom silničáři a představitelé firem podnikajících v tomto oboru, ale také třeba zástupci samospráv, kteří se o komunikace musejí starat a kontakt se silničním hospodářstvím je pro ně velice důležitý.
Významná událost
Velký význam Mezinárodního silničního veletrhu vnímají i osobnosti, pod jejichž záštitou se veletrh koná. Letošní osmý ročník zaštítil ministr dopravy ČR Gustáv Slamečka, hejtman Pardubického kraje Radko Martínek, náměstek hejtmana Pardubického kraje zodpovědný za oblast dopravy, dopravní obslužnost a investice Jan Tichý a v neposlední řadě také Jaroslav Krauter, pověřený zástoupením ředitele Státního fondu dopravní infrastruktury.
„Silniční veletrh je zajímavý a významný především tím, že se na něm představí a prezentují firmy, které nějakým způsobem podnikají v silniční dopravě a samozřejmě také investoři nabízející různé možnosti, které v silniční dopravě aktuálně existují,” říká hejtman Pardubického kraje Radko Martínek a dodává: „Z našeho pohledu je to opravdu významné, protože se v rámci kraje mají realizovat nejen ty důležité dopravní stavby jako je například R35 a R43, ale po opravě a modernizaci volá také celá řada menších krajských komunikací.”
Na jeho slova navazuje i náměstek hejtmana Pardubického kraje Jan Tichý, který má v kraji na starosti dopravu, dopravní obslužnost a investice. Podle Tichého je veletrh důležitým setkáním silničářů, kteří si právě tady mohou vyměňovat potřebné zkušenosti a seznámit se s moderní technikou. „Veletrhu se běžně zúčastňují i zástupci Státního fondu dopravní infrastruktury. Silničáři se tam mohou s těmito lidmi poznat a mají možnost s nimi spoustu věcí konzultovat. Letošní ročník je o to zajímavější, že na něj přijelo hned několik významných osobností oboru. Kromě ředitele SFDI to letos je například i ministr dopravy Gustáv Slamečka,” konstatuje náměstek hejtmana Jan Tichý.
Zmíněný ministr dopravy Gustáv Slamečka, který mezinárodní Silniční veletrh nejenom zaštítil, ale osobně se ho zúčastnil, tuto ojedinělou akci svého druhu velmi oceňuje. Svědčí o tom i jeho slova. „Bylo mi ctí přijmout záštitu nad Mezinárodním silničním veletrhem 2009, a to především proto, že se koná v Pardubickém kraji. Tedy v kraji, který má přesnou představu o tom, jak by měla vypadat jeho dopravní infrastruktura. V kraji, kde odpovědní dopravě rozumí a přemýšlejí o ní,” řekl ve svém vystoupení ministr dopravy Slamečka.

Zahájení se zúčastnilo mnoho významných hostů
Novinky a doprovodný program
Osmý ročník Mezinárodního silničního veletrhu přivítal v areálu Správy a údržby silnic Pardubického kraje několik desítek vystavovatelů, kteří prezentovali silniční techniku, stavební stroje, nejmodernější technologie silničního hospodářství, dopravní značení, komunální techniku, nákladní automobily a řadu dalších produktů. V Pardubicích se představilo mnoho novinek, které návštěvníci viděli nejenom na stáncích ve statických ukázkách, ale seznámili se s nimi také prostřednictvím ukázek práce.
Pro obvyklých několik stovek návštěvníků veletrhu byl připraven také doprovodný program. V rámci něj se, stejně jako na předchozích ročnících, představil Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje, který předvedl takzvaný Kontejner nouzového přežití, k vidění byl také vyprošťovací jeřáb a cisternová automobilová stříkačka.
Také v letošním roce připravili organizátoři malou exkurzi do historie oboru silničního hospodářství. Ten zprostředkovalo historické nákladní vozidlo Škoda 706, dobový traktor a původní dřevěný ruční cestářský dvoukolák z počátků dvacátého století.
Na další ročník se můžeme těšit 10. září 2010.
Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Doubravice 98, 533 53 Pardubice
Tel.: +420 466 052 711
Fax: +420 466 052 734
E-mail: jiri.horak
suspk.czDiskuze a dotazy
Nejnovější články ze stejného zdroje
• Silničáři se sjeli v Pardubicích na devátém ročníku Mezinárodního silničního veletrhu
• Osmý ročník Mezinárodního silničního veletrhu
• Informace a novinky Správy a údržby silnic Pardubického kraje
• Moderní image Správy a údržby silnic Pardubického kraje
![]() |
Veletrhy, výstavy
Informace o veletrhu AUTOMATICA 2012
17. 5. 2012 | Milan Kašpar (Stavební technika 2/2012)
Na výstavišti v Mnichově-Riem se ve dnech 22.–25. května 2012 bude konat již pátý mezinárodní veletrh pro automatizaci a mechatroniku AUTOMATICA 2012. Pro tento veletrh je vyhrazen vstup West.
Bez reakcí čtenářů, 4 hlasyINTERMAT 2012 – setkání pronajímatelů stavební techniky
14. 5. 2012 | Tisková zpráva (Stavební technika 2/2012)
Veletrh INTERMAT 2012 je partnerem mezinárodní akce, kterou pořádá ERA (Evropská asociace pronajímatelů). Akce je zaměřena na podnikatele nebo obchodníky, kteří nabízí pronájem stavební techniky a setkání se uskuteční v rámci veletrhu.
Bez reakcí čtenářů, 4 hlasyINTERMAT 2012 klepe na dveře
10. 5. 2012 | Helena Hejhálková (Stavební technika 2/2012)
Ve dnech 16.–21. dubna se bude v Paříži na výstavišti Villepinte konat mezinárodní veletrh strojů pro stavební a zemní práce a pro výrobu stavebních hmot. Přihlášeno je více než 1 500 vystavovatelů, jenž obsadí výstavní plochu 375 000 m2. Na ní návštěvníci uvidí mnoho novinek, včetně těch, které obdržely cenu Innovation Awards. Volnou vstupenku na veletrh je možno získat na www.intermat.fr, vstupní kód PROMOTCHQSLO.
Bez reakcí čtenářů, 5 hlasůVeletrh EXPO Mokrá 2012
24. 4. 2012 | Mgr. Monika Praženková (Stavební technika 2/2012)
Již podeváté se otevře pomyslná brána mezinárodního demonstračního veletrhu strojů a zařízení pro těžební průmysl, úpravnický průmysl a stavebnictví. V letošním roce se tak i vy můžete stát návštěvníky této u nás zcela jedinečné výstavy. Stačí, abyste přijali pozvání organizátora veletrhu, Těžební unie České republiky a zavítali ve dnech 5.–7. června do lomu Mokrá u Brna, který bude přístupný každý den od 9 do 17 hod.
Bez reakcí čtenářů, 9 hlasů




