Stavebnictví a interiér - Stavební technika - Projekty rodinných domů (DůmProŠťastnýŽivot.cz) - Vega s.r.o.
Dnes je 30.7.2010, svátek má Bořivoj | Tématické obory
Stavební technika
[Vytisknout článek]
10. 3. 2010 | Obor: Podpora obchodu a exportu

Zajímavosti ze společnosti Strojírny Podzimek

Autor: Vladimíra Štěpánková, Lucie Svobodová, DiS.
Fotografie: Lucie Svobodová, DiS., Anna Štěpánková
Kontakt: Strojírny Podzimek, s.r.o.
Společnost Strojírny Podzimek, s.r.o. je známá zejména v oblasti technologií úpravy kameniva a přepravy sypkých hmot, dále pak v dodávkách zařízení a konstrukcí pro vodohospodářské stavby. Vznikla již před osmnácti lety a za dobu svého trvání si získala mnoho spokojených zákazníků, kterým poskytuje komplexní služby od projekce, výroby, montáže až po poradenství a servis.

Kromě pracovních úspěchů je nutné také upozornit na další zajímavé aktivity společnosti. Proto jsme počátkem října loňského roku rádi přijali pozvání do areálu firmy Strojírny Podzimek, s.r.o., na slavnostní spuštění fotovoltaické elektrárny.


Fotovoltaická elektrárna

Firma svůj záměr, vybudovat fotovoltaickou elektrárnu, zahájila počátkem loňského roku. Instalovaný výkon 123 kW zabírá 900 m2 střešních ploch a zajistí více než polovinu potřeby elektrické energie firmy.

Panely, vyrábějící elektřinu, jsou umístěny na střechách výrobní haly a objektu staré cihelny. Té „Cihelny”, kde se již od roku 1998 setkávají divadla, komediální soubory, muzikanti či jiní umělci a za jejímž vznikem stáli bratři Matěj a Petr Formanovi a mnoho dalších nadšenců.


Zábavný program

Při této příležitosti byl jako vždy u Podzimků připraven bohatý a pestrý program. V legendární „Cihelně” jsme zhlédli v režii Luboše Baláka kabaretní představení Komediograf – groteskní skeče a písničky o možném i nemožném, mimo jiné s herci Pavlem Liškou, Tomášem Matonohou a Josefem Poláškem. Velkým zážitkem byl koncert kapely Zatrestband s temperamentním Petrem Píšou a swingové kapely The Big 20. Pro nejmenší návštěvníky bylo připraveno Loutkové divadlo Luďka Kováře a různé soutěže a dobrodružné hry a hrátky. Večer měli návštěvníci možnost přesunout se do třešťského kulturního domu na oblíbenou „Tančírnu Třešť”, tentokrát na téma černo-bílá – „Jaksi v kostce”. Tanečním párům zahrály orchestry Zatrestband a The Big 20 z Brna.


Firma Vysočiny 2009

Další zajímavou akcí, na které nesměla chybět firma Strojírny Podzimek, s.r.o., se konala v listopadu loňského roku. V hotelu Gustav Mahler se uskutečnil slavnostní galavečer tradičního předvánočního setkání, který pořádala Hospodářská komora Jihlava. Celým večerem provázela moderátorka Adéla Gondíková, která zahájila program přijetím osmnácti nových členů Hospodářské komory.


Ve druhé části programu proběhlo vyhodnocení soutěže Firma Vysočiny 2009 a předání cen. Tuto soutěž vyhlásily Jihlavské listy ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou Vysočiny. Soutěžilo zde 39 firem ve třech kategoriích – výroba, obchod, služby. Firma Strojírny Podzimek, s.r.o. se umístila na prvním místě v kategorii Výroba.

Kontakty:
Strojírny Podzimek, s.r.o.
Čenkovská 1060, 58901 Třešť
Tel.: +420 567 234 140
Fax: +420 567 214 040
E-mail: strojirny(na)podzimek.cz
Hodnocení článku
Hlasuj, toto je kvalitní článek. (Celkový počet hlasů: 0)
Názory a dotazy
K článku zatím nebyl přidán žádný názor. Přidejte svůj názor nebo dotaz na výrobce jako první.
Copyright © 2008 Vega společnost s ručením omezeným TOPlist