![]() |
S dopravním terminálem vzniklo v Náměšti i zázemí pro cyklisty
Náměšť nad Oslavou (Třebíčsko) 25. srpna (ČTK) - Speciální zázemí umožňující umýt a opravit kolo, prostudovat mapy nebo se v klidu převléknout mohou ode dneška využívat cyklisté v Náměšti nad Oslavou. Takzvaný cyklopoint je součástí nového dopravního terminálu, který vyrostl vedle vlakového nádraží. Soustřeďuje vlakovou i autobusovou dopravu, umožňuje parkování osobních aut.
"Stavba areálu stála 8,5 milionu korun, z toho 7,5 milionu pokryla evropská dotace," řekl ČTK starosta Vladimír Měrka.
Autobusové nádraží se čtyřmi stáními a přístřešky pro cestující začalo ve zkušebním provozu sloužit veřejnosti už v červenci. Přímo na ploše terminálu je 15 parkovacích míst, přibližně stejný počet je poblíž nádraží. Informace pro cestující zprostředkuje elektronický informační panel.
Nová budova obsahuje čekárnu pro cestující z vlaků i autobusů, úschovnu zavazadel, sociální zařízení a zázemí pro cyklisty. Stavba vyrostla vedle budovy vlakového nádraží, k němuž se svým architektonickým ztvárněním hlásí. "Rohová skleněná okna bývají na železničních hradlech, obklady připomínají spárové cihlové zdivo nádražních budov. Nástavec nad větrací šachtou je podobný těm u výtopen parních lokomotiv," řekl Měrka.
Dnešní slavnostní otevření terminálu doprovodila výstava automobilových veteránů. Historický autobus Škoda RTO LUX vozil zájemce od nového terminálu na zámek a zpět.
bjr sap
• HN: Matka Dvořáka je spojena s další zakázkou dopravního podniku (26. 1. 2012, 10.42)
• ROP Severovýchod dá na opravy silnic nižších tříd 850 mil. Kč (26. 1. 2012, 10.22)
• Liberecký kraj žádá dotace EU na čtyři silnice za 218 mil.Kč (25. 1. 2012, 10.38)
• Vady na dálnici D47 jsou prý i mezi Hrušovem a Bohumínem (23. 1. 2012, 10.27)
• ŘSD: Na devítikilometrovém úseku D47 je rekordních 901 vad (22. 1. 2012, 10.25)
• Po uzavření Svinovských mostů vzrostl počet cestujících v MHD (18. 1. 2012, 13.23)
• Vláda zrušila pět z šesti zmocněnců pro silniční stavby (18. 1. 2012, 10.18)
• Děti Země: Soud zrušil stavební povolení pro R49 do Fryštáku (18. 1. 2012, 9.20)
• O obchvatu Strážek na Ústecku stále není rozhodnuto (17. 1. 2012, 18.41)

