Stavebnictví a interiér - Stavební technika - Projekty rodinných domů (DůmProŠťastnýŽivot.cz) - iStavebníctvo.sk - Výrobek roku - Vega s.r.o.
Dnes je 23.5.2012, svátek má Vladimír

Stavební technika – stavební stroje a jiná mechanizace


reklama
[Vytisknout článek]
8. 2. 2011, 9.38

Dálnice D1 bude přes Brno asi půl roku zdarma, kvůli opravě

Autor: redakce

Brno 7. února (ČTK) - Nedávno zpoplatněná dálnice D1 přes Brno možná bude na části úseku půl roku pro řidiče zdarma. Krajští silničáři plánují na letošní rok rekonstrukci souběžně vedoucí silnice druhé třídy číslo 602. Po dálnici by měla být značená objížďka, takže od Rosic (exit 182) po Brno-západ (exit 190) by měla být zdarma, řekl dnes novinářům krajský radní David Macek (KDU-ČSL). Dvacetikilometrový úsek D1 přes Brno byl pro řidiče bez poplatku do ledna. Ministerstvo ho pak zpoplatnilo. Samosprávy se postavily proti a snaží se výjimku znovu vyjednat.

Rekonstrukci plánují silničáři na dobu od 1. dubna do 30. října. Oprava je plánovaná od roku 2008. Při přípravě dokumentace se počítalo s objížďkou vedenou po dálnici, nedávno odešla žádost o finální povolení objízdné trasy na ministerstvo dopravy, řekl radní. Odpověď zatím silničáři neznají, podle Macka je však vysoká pravděpodobnost, že ministerstvo objízdnou trasu schválí.

Macek věří tomu, že na výjimku kvůli opravě silnice číslo 602 by mohla navázat další výjimka pro provoz po dálnici, kterou chtějí regionální politici vyjednat. Argumentují například tím, že Brno má hotovou jen část velkého městského okruhu a dálnice ho zčásti supluje. Jen v Bosonohách prý doprava stoupla po zpoplatnění o 15 procent.

Krajští radní schválili minulý týden dopis ministru dopravy Vítu Bártovi (VV), v němž žádají výjimku pro úsek mezi Kývalkou u Rosic a Slatinou. Ministerstvo dopravy dalo v posledním období opakovaně najevo, že žádné výjimky udělovat nehodlá.

lce snm


Copyright © 2001–2012 Vega společnost s ručením omezeným TOPlist