CARACAL MACHINES - Nové i použité stavební stroje a příslušenství
Dnes je 23.4. – svátek slaví Vojtěch

Další rozšíření nabídky strojů od BC Stavo s.r.o.

Zveřejněno: 14. 10. 2008

Známá plzeňská firma dodávající nové i použité stavební stroje a náhradní díly po celé ČR a na Slovensko rozšířila nově svoji nabídku o další stroje čínské výroby splňující náročné americké i evropské normy.

Díky distribučním pravidlům je tato nabídka omezena na jihozápad Čech. Ústřední český dovozce – firma Auto Trans Jičín – tyto stroje dováží na náš trh v návaznosti na velkého polského dovozce, který má přidělen od výrobce prodej ve střední a východní Evropě.

Jedná se o stroje jedné z největší čínské firmy XCMG, založené jako společný podnik s Caterpillarem, dále její dceřiné firmy XCG a nakonec firmy Shantui, která smluvně navazuje na značku Komatsu. Všechny tyto stroje, respektující evropské požadavky na kvalitu, hospodárnost a výkon, využívají komponenty renomovaných výrobců, např. motory Cummins, hydrauliku Kawasaki a další. Jsou již po mnoho let exportovány do různých asijských a afrických zemí a Ruska a po získání osvědčení, že splňují americké a evropské normy, postupně i na náročné trhy USA a Evropské unie.

Polský dovozce prodal za cca 3 roky už více než 400 strojů v zemích jeho působnosti a od léta t.r. cestou zmíněného českého dovozce začal jejich prodej v ČR.


Rypadlo XCG 330 – moderní technika pro náročné podmínky

O jaké stroje se jedná?

Sortiment se postupnou certifikací dalších a dalších modelů dle CE stále rozšiřuje. BC Stavo s.r.o. nabízí takto hlavně dodání 3 modelů moderních čelních kolových nakladačů kategorie 2 až 4 m3 od firmy XCMG. Centrální mazání tvoří standardní výbavu. Dále zatím jeden model zeminového válce 12 tun, vybaveného hladkým běhounem a zároveň alternativně použitelnými ježkovými návleky. Dvě frekvence vibrací, dvě amplitudy. Dalšími zajímavými stroji jsou grejdry XCMG výkonů 185 a 220 k s kloubovým rámem a pohonem zadních nebo všech kol, vybavených volitelně čelní radlicí a zadním rozrývačem a připravených pro instalaci nivelační elektroniky. Připravuje se i prodej teleskopických autojeřábů XCMG nosností 25 a 50 t, dovybavených v ČR moderní zabezpečovací elektronikou na světové úrovni.

Nijak za nabídkou světových výrobců nezaostávají ani pásová rypadla firmy XCG, která jsou nově rovněž součástí nabídky BC Stavo s.r.o. Zatím se jedná o dva typy často používaných typorozměrů 23 a 33 t. Plzeňská firma známá dodávkami velkého sortimentu přídavných zařízení pro zemní stroje, včetně zařízení speciálních, samozřejmě výhodně uplatňuje tuto nabídku i v kombinaci s rypadly XCG.


Výkonné grejdry XCMG i pro velké projekty

Poslední zmíněnou skupinou strojů jsou dozery Shantui, zatím v nejžádanějším typorozměru 17 t/160 k, a dále v zajímavém typorozměru 23,5 t/220 k, využívajícím maximálně kapacitu běžných podvalníků pro jejich přepravu a poskytujících větší výkon oproti 16 t strojům. Standardně s S radlicemi s hydraulickou změnou úhlu řezu a zadním třínožovým rozrývačem.

Komfortní kabiny všech zmíněných strojů si s ničím nezadají se svými západoevropskými nebo japonskými konkurenty. Ovládací prvky, klimatizace a ergonomické sedačky zvučných západoevropských nebo japonských výrobců. BC Stavo s.r.o. samozřejmě na zmíněném českém jihozápadě zajišťuje pro zmíněné stroje veškeré náhradní díly a opravářský servis pro jejich bezproblémový provoz.


Zeminový válec XCMG XS120D – i kvalitní zhutnění nemusí být drahé

A jaké jsou další argumenty k pořízení těchto zajímavých a výkonných strojů?

Především srovnatelný výkon, spotřeba a spolehlivost, které očekáváte i u konkurenčních zvučných značek, ale za opravdu podstatně nižší pořizovací cenu. Nákupem těchto nových moderních strojů uvedených značek a jejich provozem zákazníkům zbyde v peněžence podstatně více, což doufáme, že nezůstane bez odezvy i u dalších zájemců. Poté, co k této zkušenosti došli četní zákazníci na celém světě, mnozí zákazníci v Polsku a na Slovensku a první zákazníci v Čechách ... Pracovníci BC Stavo s.r.o. Vás o tom rádi přesvědčí.

Autor: Martin Čížek
Foto: Archiv firmy
 

Nové

Novinky v ASbud Česká Republika. Rekonstrukce zázemí a partnerství s John Deere

Zveřejněno 23.4. Známý prodejce stavební techniky ASbud ze Zlínského kraje se může zkraje roku pochlubit hned několika novinkami. Tou nejvýznamnější je fakt, že společnost podepsala dohodu s celosvětově uznávaným výrobcem John Deere o výhradním zastoupení ve věci… celý příspěvek

Od šrotu ke špičkové technologii: Jak se z rodinného podniku stal lídr na trhu

Zveřejněno 22.4. Když se spojí důraz na moderní technologie s dlouholetou zkušeností a poctivou prací, vzniká příběh, který stojí za pozornost. Dvě rodinné firmy Recycling-kovové odpady a.s., přední hráč v oblasti recyklace kovových odpadů, a společnost Liebherr… celý příspěvek

PERI na veletrhu bauma 2025 s řadou novinek

Zveřejněno 11.4. Pod heslem „Spolu s vámi utváříme budoucnost“ představuje společnost PERI, výrobce bednění a lešení, ve dnech od 7. do 13. dubna 2025 na Výstavišti Mnichov na venkovní ploše v severní části (FN 718) široké spektrum svého portfolia a řadu inovací.… celý příspěvek