MONTABERT - Evropský výrobce kvalitního příslušenství pro demolice
Dnes je 23.11. – svátek slaví Klement

Dron na palivové články získal hned dvě ocenění v soutěži CES 2020 Awards

Zveřejněno: 1. 3. 2020

Nové drony od společnosti Doosan získaly ocenění dokonce ve dvou kategoriích v soutěži CES 2020 Innovation Awards. Porotu zaujal jak jejich bezpilotní systém, tak systém napájení využívající palivové články.

Drony společnosti Doosan jsou poháněné vodíkovými palivovými články. Skládají se z napájecího zdroje, miniaturizovaného, odlehčeného systému palivových článků, který maximalizuje pohyblivost využitím technologie PEMFC (palivové články s protonovou membránou), a rámu dronu, který využívá napájecí zdroj jako svůj hlavní zdroj energie. Na veletrhu CES byl konkrétně představen model napájecího zdroje s názvem DP30 a rám dronu s názvem DS30.

Dron společnosti Doosan na palivové články s dlouhou výdrží (DS30 s DP30) získal ocenění Best of Innovation Award v kategorii Drony a bezpilotní systémy. Mobilní napájecí zdroj DP30 s palivovými články také získal cenu Honoree Award v kategorii Udržitelnost, ekologický design a inteligentní energie. Dron společnosti na vodíkové palivové články významně rozšiřuje použití dronů prodloužením doby letu na více než 2 hodiny; pro srovnání bateriové typy dronů létají na jedno nabití obvykle pouze 20 až 30 minut.

Prezentace i v Evropě

Doosan Infracore Europe bude vystavovat nové drony na mezinárodním veletrhu Samoter v Itálii v březnu 2020. Předvede jejich význam pro sledování výkonu strojů, respektive pro zvášení efektivity provozu na stavbách, v dolech a lomech.

Díky schopnosti létat až dvě hodiny na jedno nabití mohou tyto drony poháněné palivovými články s dlouhou výdrží pokrýt během jednoho letu i velké oblasti. Použití dronů může také zvýšit bezpečnost pracovníků a předcházet nehodám pomocí skenování ze vzduchu namísto riskantního pohybu v terénu.

Společnost Doosan využije veletrh Samoter také k propagaci své vize Concept-X, rozsáhlého konceptu zahrnujícího vše od automatizovaného řízení pracoviště pomocí dronů a ICT technologií až po plně automatizované řízení strojů.

Autor: Pavel Svoboda
Foto: Doosan
Bezplatné zasílání časopisu Stavební technika pro rok 2024.
Bezplatné zasílání časopisu Stavební technika pro rok 2024.
 

Nové

Kvalita v zeleném se stoletou tradicí. To je demoliční příslušenství Montabert

Zveřejněno 12.11. V České republice funguje nové zastoupení pro silnou značku v oblasti příslušenství. Je jím Montabert, francouzský výrobce s dlouhou tradicí, který se v roce 1968 uvedl na evropském trhu s prvním plně hydraulickým bouracím kladivem. Kladiva jsou… celý příspěvek

Velký test rýpadel Sunward. Hodnotí stavitel, který na bagry přesedlal z mixážních pultů

Zveřejněno 6.11. Možná už jste o něm ve Stavební technice četli. Michal Vlašic z Havířova je typický český self-made man, který se před pár lety zhlédnul v bagrování, když si z Polska dovezl malý dvoutunový bagřík. Zalíbilo se mu to do té míry, že pověsil slibně… celý příspěvek

Technology Days 2024: Budoucnost stavebnictví je v technologiích a propojené stavbě

Zveřejněno 5.11. Na tuzemské poměry ojedinělá akce proběhla letos v červnu v rámci každoroční CAT Roadshow. Pod názvem Technology Days 2024 se na dvou místech – v Ledčicích a Hrušovanech – uskutečnil dvoudenní odborný seminář na téma digitalizace ve stavebnictví,… celý příspěvek