CARACAL MACHINES - Nové i použité stavební stroje a příslušenství
Dnes je 22.4. – svátek slaví Evženie

Stavební veletrhy Brno očekávávají rekordní účast vystavovatelů i návštěvníků

Zveřejněno: 13. 4. 2008

Ve dnech 22–26. dubna 2008 otevře své brány každoroční, letos už 13. ročník Stavebních veletrhů Brno. Souběžně s touto akcí se uskuteční oslava 80 let od vzniku unikátní funkcionalistické stavby Brněnského výstaviště s dominantou pavilonu A. Stavební veletrhy Brno 2008 spojují tři projekty: IBF, SHK BRNO a URBIS INVEST.

Největší z nich je 13. mezinárodní stavební veletrh IBF, který pokrývá prakticky všechny oblasti stavebnictví – realizace staveb, stavební řemesla a technologie, otvorové výplně, stavební materiály a výrobky, stavební stroje, stavební konstrukce, stavební chemii a mnohé další.

9. mezinárodní veletrh SHK představuje nejnovější trendy v oblasti sanitární techniky a interiérů koupelen, ale prezentují se tu rovněž výrobci a dodavatelé vytápěcí techniky, vzduchotechniky a klimatizací, armatur, potrubí, čerpadel a dalších technických zařízení v budovách. Současně jsou v rámci projektu již popáté rozvíjeny nomenklatury s tematikou ELEKTRO, které zahrnují obory osvětlovací techniky, elektroinstalací a systémové integrace budov.

3. mezinárodní veletrh URBIS INVEST je v zemích střední a východní Evropy jedinečným projektem, původně založeným na prezentaci technologií pro města a obce. Na základě rostoucího zájmů vystavovatelů a odborných návštěvníků byl doplněn o oblast investic, financí a realit. Pro veletrh URBIS INVEST byl v letošním roce vyhrazen pavilon B, který by sem měl stát „Business Clubem” Stavebních veletrhů. Jeho koncepce je zaměřena výhradně na vysoce odborného B2B návštěvníka. Vedle sebe se tu představí realizátoři staveb, investiční příležitosti, developerské projekty a samosprávné celky ze zemí CEE.

Proti minulému ročníku pořadatel očekává nárůst vystavovatelů na 1 470 (vloni 1 398), nárůst čisté výstavní plochy na 69 000 m2 (59 813 m2) a překročení hranice 100 tis. návštěvníků (vloni 91 364).

Maximální účasti se letos těší oblast stavebních strojů, která má v tuto chvíli plochu více než 22 000 m2. Přihlášeni jsou již všichni lídři trhu stavebních strojů. Z vystavujících jmenujme například Agrotec, Ammann, Atlas Copco, BOBCAT CZ, CASETEC, Cime, CM Bohemia, Kohlshein, Kuhn – Bohemia, Liebherr – stavební stroje, MAN, ND LOR Uničov, Phoenix – Zeppelin, Rothlehner, SCANIA, TERRAMET, Triga nebo Volvo. Také z oblasti ELEKTRO se účast zajímavě rozrůstá. Letos se poprvé účastní i firma Le Grand, která se společností ABB patří ke špičce ve svém oboru.

V oboru tepelné techniky a kotlů byl už v lednu vyšší počet přihlášených než v minulém roce na samotném veletrhu.

Kompletní údaje o všech vystavovatelích naleznete 3 týdny před zahájením veletrhu na: www.stavebniveletrhybrno.cz.

Stavební stroje, Bytová výstavba (zahrnující také opravy a rekonstrukce, dřevostavby a zelenou energii) jsou letošní zvýrazněná témata Stavebních veletrhů.

Další důležitou a tradiční součástí Stavebních veletrhů je bohatý doprovodný program, semináře, konference a různá pracovní setkání. Ze soutěží jmenujme Mezinárodní mistrovství ČR mladých klempířů, pokrývačů a tesařů 2008, 3. ročník soutěže PODLAHA CUP, soutěž „Učeň instalatér 2008”, Zlatá medaile a TOP Invest.

Vydavatel časopisu Stavebnictví a interiér vyhlašuje v prostorách Stavebního národního centra 2. ročník soutěže Výrobek roku.

Stavební veletrhy Brno (včetně IBF, SHK, URBIS Invest)

Datum konání22. až 26. dubna 2006
Místo konáníVýstaviště Brno, Česká republika
PořadatelVeletrhy Brno a.s.
Čas konáníÚt–So: 9:00–18:00 hodin
VstupnéBěžné 120,- Kč
Důchodci 60,- Kč
50 % sleva při registraci přes internet

1 Z redakčních podkladů zpracoval RNDr. Jiří Hejhálek
Autor: Jiří Hejhálek
Foto: Archiv firmy
 

Nové

Od šrotu ke špičkové technologii: Jak se z rodinného podniku stal lídr na trhu

Zveřejněno 22.4. Když se spojí důraz na moderní technologie s dlouholetou zkušeností a poctivou prací, vzniká příběh, který stojí za pozornost. Dvě rodinné firmy Recycling-kovové odpady a.s., přední hráč v oblasti recyklace kovových odpadů, a společnost Liebherr… celý příspěvek

PERI na veletrhu bauma 2025 s řadou novinek

Zveřejněno 11.4. Pod heslem „Spolu s vámi utváříme budoucnost“ představuje společnost PERI, výrobce bednění a lešení, ve dnech od 7. do 13. dubna 2025 na Výstavišti Mnichov na venkovní ploše v severní části (FN 718) široké spektrum svého portfolia a řadu inovací.… celý příspěvek

Oficiální otevření první moravské pobočky CARACAL MACHINES

Zveřejněno 9.4. V Hranicích na Moravě bylo letos 21. února pěkně veselo. Za účasti zákazníků a partnerů zde byla oficiálně otevřena první pobočka společnosti CARACAL MACHINES na Moravě. A kdo zná tým kolem Dana Vnuka a Evy Kalcovské, jednatelky této úspěšné firmy,… celý příspěvek