Druhý ročník přilákal ještě více vystavovatelů a návštěvníků než tomu bylo v minulém roce. Výstavní plocha (asi 60 tisíc metrů čtverečních) byla zcela obsazena přibližně sedmi sty vystavovateli a v zastoupení se účastnilo tisíc firem z 23 zemí.
Mezinárodní událost doplňoval bohatý doprovodný program věnovaný aktuálním tématům průmyslu a produkčních odvětvích. Například „Fórum údržba” se zabývalo pojmy tvorba hodnot, trvalá optimalizace výkonnosti, řešení pro inspekci, údržbu a uvedení do provozu jakož i optimalizace technických zařízení. Zvláštní pozornost byla věnována tématu dívky a ženy v technických odvětvích – mimo jiné v rámci akce „TechGirl-Day”.

Průmyslová automatizace
Automatizace přinášela inovační spektrum průmyslové automatizace od procesorové techniky přes řídicí techniku, automatizaci až po senzoriku a podpůrnou techniku. K vidění byly obráběcí stroje, elektromotory, inženýrství pro automatizační techniku, plynová a průtoková analytika, průmyslové počítače, měřicí a regulační technika, automatizační pneumatika/hydraulika, řídicí technika, technika procesů, senzorika/průmyslové zpracování obrazu a mnoho dalších.
Pozornost odborné veřejnosti poutaly především expozice předvádějící nebo simulující rychlost a přesnost automatizačních pochodů u výrobních a zpracovatelských stroju a průmyslová robotika.

V tomto oboru představily své expozice firmy Siemens, ABB, Schneider Electric, Rockwell Automation, Bosch Rexroth, Stober, Beckhoff atd.
Společnost ABB navíc předvedla největší přehlídku kloubových průmyslových robotů pro svařování nebo dělení kovu. V rámci automatizačních prostředků byly vystavovány další novodobé vysoce dynamické servopohony pro náročné aplikace co do rychlosti a přesnosti polohování.

Speciální program pro střední a východní Evropu
Den před začátkem veletrhu proběhla v Praze v hotelu Michael speciální konference a kooperační business seminář pro obor průmyslu, investic a stavebnictví – EUROKONTAKT – kde probíhalo představení jednotlivých firem a jejich know-how z Ruské federace (jižní Ural), Ukrajiny a ČR, kterou pořádala společnost Schwarz & Partner, spol. s r.o.

Generální ředitelé, hlavní inženýři, manažeři a zástupci společností řešili současné problémy a navazovali tak především mezinárodní obchodní kontakty. Seminář měl i návaznost na veletrhu Vienna-Tec v rámci speciálního programu pro země střední a východní Evropy, včetně České republiky a Slovenska (CEE-Region).
CEE den kladl důraz především na Českou republiku, Slovensko, Maďarsko, Slovinsko a Polsko v rámci celodenního programu věnovanému každé zemi zvlášť.
Druhý den navazovaly semináře pro odborné návštěvníky z regionu Eurasia pod názvem „Inovace a kooperace” a zdůrazňoval Bělorusko, Ukrajinu, Rusko a Kazachstán. Třetí veletržní den byl nazván „Jihovýchodní Evropa” a zahrnoval poradenské a kooperační pohovory Bulharska, Chorvatska, Rumunska, Makedonie.

Den odborných návštěv
První den konání veletrhu (7. 10.) proběhla v rámci Dne odborných návštěv z České republiky a Slovenska tisková konference. V tento den byl pro odborníky ze zmíněných zemí vstup zdarma.

Zástupce pořadatelské společnosti Reed Exhibitions pan ředitel Johann Jungreithmair informoval všeobecně o vývoji průmyslu, internacionalizaci, zdůrazňoval osobní kontakt mezi vystavovatelem a návštěvníkem, zmiňoval novou stanici metra linie U 2 „Messe Prater”, na jejíž výstavbu společnost Reed Exhibitions také přispívala, aby zvýšila návštěvnost veletrhů. Hovořil o doprovodném programu pro různé delegace z celého světa a také o problému s novými odbornými pracovními silami.
Pozval novináře na českou expozici podporovanou Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR. Z českých firem se na VIENNA-TEC 2008 prezentovaly např. INSYS MICROELECTRONICS CZ,s.r.o., TRUMPF Praha, spol. s r.o., TECHNO TRADE CONSULT spol. s r.o., BOMAR, spol. s r.o., ABICOR BINZEL, OHK Brno a společnost Elanor.