

Gröbova vila však nemá být využita pouze jako Institut, ale její interiéry nabídnou rovněž ubytování návštěvníkům kurzů, bude zde umístěna obsáhlá knihovna a výzkumné centrum i prostory pro internetové vzdělávání. Jak při slavnostním zahájení rekonstrukce uvedl Jöel Martin, výkonný ředitel CELLI Institutu, »Gröbovka se stane významným mezinárodním centrem právních reforem, přičemž její výstavnost a interiérové i exteriérové řešení se určitě stane chloubou Prahy«.
Součástí rekonstrukce, na níž se vedle CELLI Institutu podílí i druhá městská část, je nejen zmíněná vila, ale i další objekty v její blízkosti. Např. objekt tzv. Dolní Landhausky, Viniční altán, Grota (uměle vytvořená jeskyně s jezírkem), změny zaznamená i samotný park. Právě rekonstrukce Viničního altánu byla zahájena střediskem 13 Divize PSČ pod vedením stavbyvedoucího Dřínovského již na podzim loňského roku, s dokončením se počítá v letošním létě.
Curicullum vitae Gröbovy vily

Při stavbě byl zcela změněn reliéf viničného pozemku, na němž byla vila projektována, z důvodu dosažení potřebné horizontální platformy pro založení objektu.
V objektu tzv. Dolní Landhausky se dochovala zemědělská usedlost (ta tu však stála již předtím). Na začátku 20. století koupila vilu obec Královské Vinohrady.
Z pavilonu se stala restaurace, vila byla využívána jako ubytovací zařízení pro děti z venkova. V období II. světové války tuto budovu využívala organizace Hitlerjugend, po válce sloužila jako dům pionýrů a mládeže.
V padesátých letech prošla vila rozsáhlou rekonstrukcí (po zásahu bombou amerického letectva na konci války), po roce 1990 zde byla umístěna soukromá taneční škola, to však byl také závěr jejího dosavadního využití.