Postavením nové továrny o rozloze bezmála 4 600 m² reaguje společnost na rostoucí poptávku evropských zákazníků po motorech, zrepasovaných a certifikovaných přímo výrobcem. Zrepasované motory se stále častěji stávají první volbou v celé řadě odvětví, protože prodloužením provozuschopnosti motoru nebo zvýšením jeho výkonu mohou zákazníci ušetřit náklady. Celý proces přestavby se skládá z šesti postupných kroků: nejprve je jednotka rozebrána, následuje vyčištění a kontrola jednotlivých komponentů a opětovné sestavení motoru, přičemž nejvíce poškozené díly jsou při tom nahrazeny originálními novými díly. Posledním krokem je finální otestování.
Výhody přestavěných motorů
Zrepasované motory mají obecně kratší dodací lhůty než nové motory, objednané z výrobního závodu. Dalším argumentem ve prospěch repasí jsou nižší počáteční náklady. Co se týče možností, zákazník má u Cummins na výběr z několika programů. Oblíbený je zejména program Ultimate Remanufacture, který zahrnuje kompletní demontáž a opětovnou montáž motoru s výměnou všech jeho opotřebovaných součástí za originální díly Cummins, včetně součástí podléhajících opotřebení. Motory Ultimate Remanufacture mají plnou tovární záruku v rozsahu odpovídajícímu novému motoru.
Jedinečnost polského závodu Cummins
Podobných komplexních center pro přestavbu motorů má Cummins po celém světě třináct. Ve střední Evropě byl Krakov první volbou hned z několika důvodů: nachází se v blízkosti mezinárodního letiště, má dobré spojení na hlavní dálnici a je strategicky umístěné vůči evropské distribuční síti Cummins. Může rovněž těžit z vysoce kvalifikovaného personálu v již existujícím krakovském závodě. Zde jsou mimo jiné soustředěny také sklady, opravárenské dílny a administrativní zázemí a očekává se, že toto komplexní centrum v Polsku se stane klíčovým uzlem v rámci dalšího růstu společnosti Cummins v Evropě. Za zmínku stojí i fakt, že při stavbě nového centra bylo instalováno několik pokročilých technologií, snižujících ekologickou zátěž při přestavbě motorů. V areálu nového závodu tak najdeme solární panely, elektrické nabíjecí stanice, nebo špičkovou mikrobiologickou mycí linku s úplnou recyklací vody.
„Jedná se o významnou a strategickou investici, která našim zákazníkům v celé Evropě poskytne širší možnosti při výběru řešení a v konečném důsledku jim pomůže snížit náklady a zvýšit produktivitu,“ řekla k otevření moderní továrny Ann-Kristin de Verdier, výkonná ředitelka evropské distribuční divize společnosti Cummins.