CARACAL MACHINES - Nové i použité stavební stroje a příslušenství
Dnes je 29.4. – svátek slaví Robert

Demo Days u Toyoty

Zveřejněno: 25. 12. 2010

Koncem října proběhla v Rudné u Prahy prezentace produktů a služeb společnosti Toyota Material Handling CZ, výhradního dodavatele manipulační techniky BT a TOYOTA v České republice.

Hlavní témata byla zaměřená na dosahování maximální kvality – Toyota Production System, snižování nákladů díky bezpečným strojům – testování dynamické stability a vynikající výsledky modelu Toyota Tonero, efektivnost využívání skladových prostor – nová generace bezuličkového skladování BT Radioshuttle a na informace o legislativě – nové normy pro sklad a regály.

Schopnosti SAS potvrzeny

Dieselový čelní vysokozdvižný vozík Toyota Tonero jasně zvítězil v testu dynamické stability organizované francouzskou zkušebnou UTAC, známou také na poli crash testů automobilů EURO NCAP. Vítězství v testu jasně potvrdilo funkčnost systému SAS a jeho obrovský přínos pro bezpečnou manipulaci a redukci provozních nákladů.


Manipulační technika BT a TOYOTA v Rudné u Prahy

Systém BT Radioshuttle – nové funkce a vyšší výkon

Tam, kde jiní přicházejí s první verzí svého řešení, společnost Toyota Material Handling CZ uplatňuje dlouholeté zkušenosti. Předvedla je již ve čtvrté generaci vybroušené technologie vysokohustotního bezuličkového skladování BT Radioshuttle. V hale vedle sebe postavili skutečný regálový systém a předvedli simulaci reálného provozu nového i staršího řešení. Účastníky zaujala zejména o 30 % vyšší rychlost nového satelitního podvozku i některé nové funkce zvyšující komfort a produktivitu uživatele – například funkci inventarizace, vyšší bezpečnost při zakládání i lepší kontrola dění v regálovém kanálu.

Velký zájem o testování

Hlavní témata byla doplněna tradiční demonstrací a testováním vystavených strojů. Pozornost přitahovaly nejen novinky jako čelní VZV s elektrickým pohonem a trakcí 80V, robustní Toyota Traigo HT s nosností až 8 500 kg, ale také mnoho dalších výjimečných vozíků z nejžádanějších modelových řad – elektrické čelní VZV Toyota Traigo, odolné ručně vedené nízkozdvihy i zakladače BT Levio, BT Staxio, BT Orion, BT Ixion i retrak BT Reflex s naklápěcí kabinou nebo výkonné tahače BT i Toyota.

Návštěvníci si mohli vyzkoušet paletový vozík s tichým provozem, nůžkový paletový vozík s elektrickým zdvihem nebo stacker s fotobuňkou a funkcí automatického zdvihu/spouštění podle nastavené úrovně výšky nákladu.

Aukce a nový e-shop

Několik menších strojů patřících do řady Minirange si mohli zákazníci zakoupit přímo na místě v otevřené aukci. Kdo se do aukce nezapojil, nemusí litovat, může si všechny vozíky řady Minirange zakoupit přes nový e-shop.

Kromě on-line nabídky vozíků si mohli návštěvníci prohlédnout nové webové stránky Servis Marketu nebo pronájemních služeb www.toyota-rent.cz. Servis Market nabízí nyní přímo na vlastních stránkách již čtyři roky fungující Parts shop, dosud vedený na paralelním serveru, Toyota Rent zase nedávno představil nový rezervační systém.


Každý návštěvník dostal netradiční dárek v podobě unikátních osobních kaligrafických listů

Doprovodný program

Toyota opět připravila pro návštěvníky perfektní a nápaditý program. Kromě zajímavých přednášek bylo možno testovat osobní a užitkové vozy Toyota a zkusit závodit v motokárách. Celý Demo Days se nesl v duchu japonské kultury a kuchyně. Každý z návštěvníků dostal zcela netradiční dárek v podobě unikátních osobních kaligrafických listů, které mají v japonském prostředí svůj specifický duchovní a emocionální význam.


Součástí doprovodného programu byly i závody v motokárách

Toyota opět předvedla, že se dokáže výrazně odlišit od konkurence i ve způsobu, jak komunikovat a zaujmout zákazníka. Nabízí nové postupy a zjednodušuje přístup k informacím. Každý zákazník si tak od Toyoty odnesl nejen plno dojmů, ale i tipy a nápady pro optimální řešení svých potřeb manipulace s materiálem.

Autor: Jindřich Přívora
Foto: Vladimíra Štěpánková
 

Nové

Představujeme GNSS Nivel Point 3

Zveřejněno 29.4. Zajímáte se o to, jak zpřesnit a zrychlit průběh stavebních prací a dosáhnout tak špičkové efektivity? Potřebujete všestranný a výkonný GNSS přijímač, který vám umožní změřit nebo vytyčit bod či vlastnickou hranici? Nivel Point 3 od společnosti 3gon… celý příspěvek

Systém Digga HALO: vychytávka zpřesňující vrtání

Zveřejněno 24.4. Při vrtání ovlivňuje lidský faktor zásadním způsobem finální výsledek. Pro dokonalý vrt je potřeba nejenom vrták dobře nasměrovat na začátku, ale též v průběhu práce si musíme dát pozor na odklon od kolmice. Jednoduché a zároveň velice efektivní… celý příspěvek

Novinky v ASbud Česká Republika. Rekonstrukce zázemí a partnerství s John Deere

Zveřejněno 23.4. Známý prodejce stavební techniky ASbud ze Zlínského kraje se může zkraje roku pochlubit hned několika novinkami. Tou nejvýznamnější je fakt, že společnost podepsala dohodu s celosvětově uznávaným výrobcem John Deere o výhradním zastoupení ve věci… celý příspěvek