Lákadlem bude určitě nový kloubový dampr Liebherr TA 230, což je první zástupce nové produktové řady kloubových damprů z dílny společnosti Liebherr a byl slavnostně představen na veletrhu Bauma 2010 v Mnichově. Osvědčené Liebherr komponenty dělají z tohoto dampru spolehlivého a flexibilního partnera při manipulaci se zeminou. Mimo jiné nabízí kabina mnoho prostoru, komfortní vybavení a optimální výhled přes velkorysé okno. Tato novinka a technický unikát o váze 23,3 t se může pyšnit objemem korby 19,0 m3 a výkonem motoru 270 kW/367 PS. Zajímavostí je také celková šířka stroje včetně výklopného čela, která nepřesahuje 3 m, čímž značně zjednodušuje transport. Tento stroj již může úspěšně testovat i český zákazník prostřednictvím společnosti Liebherr-Stavební stroje CZ s.r.o.
Mezi další produkty zemních strojů, které budou na veletrhu prezentovány, patří jak portfolio čelních kolových nakladačů, tak i zástupce buldozerů a kolových a dvoucestných rypadel, jakož i nová řada pásových rypadel 6. generace, která zde bude zastoupena typem Liebherr R 926 Advanced.
Věžové jeřáby
Nelze opomenout ani oblast věžových jeřábů, které budou na veletrhu vystaveny. Velké stavební jeřáby zde budou zastoupeny jeřábem s horní otočí 130 EC-B 8 FR.tronic, za odvětví rychlestavitelných jeřábů to pak bude jeřáb 81 K, který si již „odbyl” svou úspěšnou premiéru v ČR na předváděcí akci, která se konala v říjnu loňského roku. Pokud se zaměříme na technické parametry tohoto jeřábu, tak ten má dnes pouze 2-lanové provedení, které i přesto zajistí plnou rychlost i při maximální nosnosti 6 000 kg, což dříve bylo možné pouze u 4-lanového provedení. Navíc byla rychlost pohybu háku bez břemene zvýšena o 15 %. Možností jsou také 4 různé délky výložníku, kdy maximum dosahuje 45 metrů s nosností 1 400 kg, což ve skutečnosti znamená, že nosnost v momentové oblasti byla zvýšena o 25 %. Další „vychytávkou” je možnost usazování rozměrných břemen s milimetrovou přesností – tzv. MICROMOVE. Tento jeřáb je mimo jiné vhodný pro práci v omezeném prostoru a to i z důvodu přizpůsobení se individuálním potřebám stavby. Vystavením těchto dvou typů jeřábů chce Liebherr poukázat na širokou škálu možností a variability použití jednotlivých typů jeřábů od malých pro stavbu rodinných domů, až po velké, určené pro průmyslové a výškové stavby. Další zajímavostí mezi jeřáby bude mobilní stavební jeřáb Liebherr MK 88, který představuje spojení mobility klasického autojeřábu s funkčními přednostmi věžových jeřábů. Jeřáby řady MK jsou koncipovány pro montáž jedním člověkem. Jeřáby 81 K a MK 88 bude možné na veletrhu zhlédnout i v praktické ukázce.
Servis přímo od výrobce
Jako jediní na českém trhu nabízí společnost Liebherr servis přímo od výrobce. Na jejich servis- pointu se budete moci přesvědčit o odbornosti, kompetentnosti a výhodách výroby a vývoje vlastních komponentů. Vysoké servisní standardy jsou pro společnost Liebherr samozřejmostí, což je jasný závazek udržení kvality poskytovaných služeb, vyplývající vůči zákazníkovi.