CARACAL MACHINES - Nové i použité stavební stroje a příslušenství
Dnes je 30.4. – svátek slaví Blahoslav

Marokánka 2011

Zveřejněno: 20. 7. 2011

Začátkem května pořádaly firmy KUHN Bohemia a.s., Fa RENE s.r.o. a Městské lesy Hradec Králové v oblíbené pískovně Marokánka, již 14. ročník demo předvádění a využití stavebních strojů Komatsu a nákladních, užitkových a osobních vozů Mercedes Benz a Fuso Canter.

Letošní Marokánky se účastnily známé spolupořadatelské firmy ADOZ s.r.o., GEODIS Brno spol. s r.o., TAMTRON s.r.o., NOKA - ATLAS Copco s.r.o., PNE – Truněček, CTS servis, KOVAZ s.r.o. – Parker Store, AGROMETALL a.s., DECKENBACH, STASAN, s.r.o – Dynapac a nechyběla ani firma KUHN MT s.r.o. s manipulační technikou Palfinger.


Pásové minirýpadlo PC 35 MD

Stavební stroje KOMATSU

Firma KUHN Bohemia a.s., generální dodavatel stavebních strojů KOMATSU, předvedla celou řadu strojů od minirýpadel, přes kolová a pásová rýpadla, kolové nakladače s kapacitou lopaty od 0,8 do 4,5 m3 až po dozery s kapacitou radlice 2,9 až 5,7m3.

Hlavní novinkou letošního předvádění bylo 15 t kolové hydraulické rýpadlo se zkrácenou zádí, typ PW140-8 a nové řady minirýpadel a to PC45MR-3 a PC55MR-3. Všechny novinky se setkaly s velkým ohlasem, a to včetně již potřetí předváděného unikátního dozeru D51PX-22,” uvedl Ing. Jiří Bosák, ředitel pardubické pobočky KUHN Bohemia a.s.

Stroje KOMATSU neustále překvapují technickým vylepšením a zajímavým designem. Kabiny strojů pro obsluhu jsou velice pohodlné a ergonomicky uspořádané. Elegantně prosklená kabina zajišťuje strojníkovi bezpečný výhled. Motory se vyznačují nízkou hlučností, nízkou spotřebou pohonných hmot a vysokou spolehlivostí.

Ke všem typům rypadel a nakladačů patří velká nabídka lopat a možnost použití přídavných zařízení např. bourací kladivo ad.


Dozer KOMATSU D51PX-22

Mercedes Benz a Fuso Canter

Společnost Fa RENE s.r.o., která působí na dvou prodejních a servisních střediscích v Hradci Králové a Svitavách, předvedla nové řady nákladních, užitkových a osobních automobilů Mercedes Benz a užitkových vozů Fuso Canter. Jsou to komfortní vozy splňující vysoké požadavky zákazníků.


Společnost Fa RENE s.r.o. předvedla nové nákladní automobily Mercedes Benz

Doprovodný program

Zajímavá byla již populární Soutěž zručnosti strojníků z Klubu strojníků Komatsu, kteří soutěžili s pásovým minirýpadlem PC35MR-3, rypadlo-nakladačem WB93R-5 a pásovým, smykem řízeným nakladačem CK25.

První místo získal Jaroslav Meloun z firmy Autodoprava Luboš Milichovský, 2. místo obsadil Jiří Plass ze stavební firmy Neumann, 3. místo uhájil Petr Fibikar z firmy Agro Sprint Buben.

Dalším doprovodným programem byla ukázka westernového ježdění na koni a možné projížďky čtyřkolkami SUZUKI a YAMAHA. Návštěvníci měli také možnost seznámit se s autokrosovým speciálem Romana Kalvody.

Na závěr nám Ing. Jiří Bosák, hlavní organizátor celé akce a a ředitel pardubické pobočky KUHN Bohemia, odpověděl na několik otázek.


Ing.Jiří Bosák (uprostřed) – hlavní organizátor celé akce a a ředitel pardubické pobočky KUHN Bohemia

Jak hodnotíte letošní Marokánku?

Letošní Marokánka byla velmi úspěšná a podle reakcí návštěvníků se velmi líbila. Podívat a seznámit se se stroji, auty a další technikou přišlo téměř 200 návštěvníků. Příjemně mě překvapilo i množství poptávek na konkrétní stroje a věřím, že se zákazníci pro naše stroje rozhodnou.


Doprovodná soutěž ve zručnosti strojníků

Co vše předchází Marokánce a jak velké to byly přípravy?

Příprava každé Marokánky začíná ihned po novém roce, letos, z důvodu posunu termínu až na začátek května, jsme měli na přípravu o měsíc více. Je třeba včas předjednat pronájem prostoru pískovny, pozvat spolupracující firmy, řádně promyslet a zajistit transporty strojů, navrhnout pozvánky a jejich rozesílání, zajistit občerstvení a doprovodný program, který letos představoval ukázky westernového ježdění a výcviku koní a projížďky na terénních čtyřkolkách.

Nejvíce „nabité” jsou poslední dva dny, kdy se celý prostor musí vytyčit a bezpečně zajistit, rozmístit všechny vystavovatele atd. Velký dík patří zaměstnancům firmy ADOZ, která v písníku těží surovinu. Bez jejich velké podpory by příprava akce byla o mnoho složitější.


Doprovodná soutěž ve zručnosti strojníků

Jak se Vám daří každoročně zajistit pěkné počasí?

Jsem moc rád, že počasí opět vyšlo, snad máme i trochu štěstí a věřím, že nám to vydrží i na další ročníky a pomůže nám přilákat další zákazníky a návštěvníky.


Autor: Vladimíra Štěpánková
Foto: Jiří Hejhálek, Vladimíra Štěpánková
 

Nové

Představujeme GNSS Nivel Point 3

Zveřejněno 29.4. Zajímáte se o to, jak zpřesnit a zrychlit průběh stavebních prací a dosáhnout tak špičkové efektivity? Potřebujete všestranný a výkonný GNSS přijímač, který vám umožní změřit nebo vytyčit bod či vlastnickou hranici? Nivel Point 3 od společnosti 3gon… celý příspěvek

Systém Digga HALO: vychytávka zpřesňující vrtání

Zveřejněno 24.4. Při vrtání ovlivňuje lidský faktor zásadním způsobem finální výsledek. Pro dokonalý vrt je potřeba nejenom vrták dobře nasměrovat na začátku, ale též v průběhu práce si musíme dát pozor na odklon od kolmice. Jednoduché a zároveň velice efektivní… celý příspěvek

Novinky v ASbud Česká Republika. Rekonstrukce zázemí a partnerství s John Deere

Zveřejněno 23.4. Známý prodejce stavební techniky ASbud ze Zlínského kraje se může zkraje roku pochlubit hned několika novinkami. Tou nejvýznamnější je fakt, že společnost podepsala dohodu s celosvětově uznávaným výrobcem John Deere o výhradním zastoupení ve věci… celý příspěvek