CARACAL MACHINES - Nové i použité stavební stroje a příslušenství
Dnes je 3.4. – svátek slaví Richard

Na ASbud Open Days 2020 se představily značky Yanmar, Schaeff a Mecalac. Nechyběla ani upravená testovací plocha

Zveřejněno: 26. 9. 2020

Ačkoli se letos v září s předváděčkami doslova roztrhl pytel, na tuhle akci jsme se speciálně těšili. Nelákalo nás ani tak panorama beskydských vrchů, jako přátelská a pohodová atmosféra, která je u firmy Asbud Česká reublika už dopředu zajištěna.

ASbud Open Days se konaly 18. a 19. září ve Frenštátu pod Radhošťem

Letošní ASbud Open Days se konaly 18. a 19. září ve Frenštátu pod Radhošťem a návštěvníci si tu mohli prohlédnout celý průřez produktovým portfoliem této známé firmy. K vidění byly zejména stavební stroje značek Yanmar, SCHAEFF a Mecalac, nechyběla ani byla upravená plocha, kde bylo možné si do strojů vlézt a vyzkoušet si jejich kvality. K otestování tu byl například fešný a výkonný rýpadlo-nakladač Mecalac s nezaměnitelným hranatým designem a rovněž dvojice nejprodávanějších modelů – midirýpadlo Yanmar ViO 82 a jeho menší bratříček z kategorie minirýpadel Yanmar ViO 50. Pásová rýpadla Yanmar bodují u zákazníků nízkou spotřebou paliva a nenáročnou údržbou. Další devizou těchto strojů je funkce jednoduchého a intuitivního ovládání průtoku v přídavném hydraulickém okruhu pomocí otočného spínače po levé straně sedačky. Jak snadné je ovládání přídavného okruhu jsme se ostatně sami přesvědčili při otestování jedné z vystavených mašin.

V rámci akce byla k vidění i další technika, mimo obor stavebních strojů. Zaujaly nás především masivní samojízdné travní sekačky TURF TIGER II, mimochodem velmi oblíbené v USA, nebo vozidlo pro svoz odpadů italského výrobce Bonetti. Zážitky jsme pak museli zapít u stánku s občerstvením, k jídlu se podávaly mimo jiné skvělé hovězí burgery. Už teď se těšíme na příští rok, který bude pro ASbud jubilejní, protože firma oslaví 10 let trhu. Děkujeme pořadatelům za pozvání a už teď se těšíme na příští ročník.

Autor: Jan Rybář
Foto: ASbud

Tématické tagy

 

Nové

Velká přehlídka strojů, řešení a služeb pro výzvy dneška i zítřka

Zveřejněno 2.4. S 34 stroji vystavenými na více než 7 500 metrech čtverečních plochy se společnost Komatsu představí v hlavním bodě stavebního průmyslu, kterým se od 7. do 13. dubna 2025 stane veletrh Bauma Mnichov. Veletržní plochu této společnosti najdou zájemci… celý příspěvek

Goldhofer na veletrhu BAUMA 2025

Zveřejněno 1.4. Goldhofer AG na letošním veletrhu BAUMA 2025 opět představí převratné novinky. Těšit se můžete například na nízkoložný návěs ARCUS P 5 s pneumatikami CARGOPLUS nabízející nejnižší ložnou výškou na trhu nebo na adaptér Goldhofer RA 3-100 (4+7) pro… celý příspěvek

Na veletrhu Bauma 2025 se firma Bobcat chystá představit ve velkém stylu

Zveřejněno 31.3. V rozsáhlém stánku Bobcat dostane prostor celá řada strojů. Světovou premiéru si zde odbydou nová, přelomová minirypadla Bobcat o hmotnosti 1–2 tuny a uveden bude nejmodernější model minirypadla E88, který představuje vrchol sortimentu nabízeného v… celý příspěvek