CARACAL MACHINES - Nové i použité stavební stroje a příslušenství
Dnes je 24.4. – svátek slaví Jiří

Stavební a industriální pneumatiky značky STARMAXX

Zveřejněno: 27. 12. 2009

Společnost Mands International s.r.o. je exkluzivním dovozcem značky Starmaxx na český trh. Jedná se o tureckého výrobce, který svou historii začal za pomoci českého výrobce pneumatik Barum.

Továrna byla projektována a postavena po vzoru Otrokovické Barumky i s tím, že byla vybavena podobnou technologií na výrobu pneumatik. Prvotní záměr byl především zásobovat tureckou armádu kvalitními pneumatikami a zemědělský sektor traktorovými pneumatikami.

Postupně se ale sortiment výrobce přizpůsoboval požadavkům trhu a dnes je předním tureckým výrobcem s dominantním postavením na trhu v oblasti industriálních a zemědělských pneumatik. V současnosti začal vyrábět velmi kvalitní osobní pneumatiky.


Pneumatika pro nakladače SM-ND

Výběr ze sortimentu

Jako příklad dnes uvádíme několik typických pneumatik ze sortimentu Starmaxxu, které jsou již zavedeny na českém trhu. Jedná se o pneumatiku určenou pro nakladače a backholdery s dezenem SM-ND. Tato pneutika má vynikající záběrové vlastnosti, výbornou trakci v terénu, díky zesílenému středu dezénu má vysokou odolnost proti průrazům a zároveň snadnou ovladatelnost i na tvrdých površích. Tvar záběrových zubů umožňuje velmi dobré samočistící vlastnosti. Vyrábí se v několika rozměrech jak pro přední nápravy (12,5/80-18) tak pro zadní nápravy (16,9-28 nebo 18,4-26). Sa mozřejmostí jsou rozměry 16,0/70-20 a 405/70-20.


Pneumatika pro gradery SM-GR

Odolné pneumatiky

Další pneumatikou do stavebnictví je pneu SM-GR určená pro gradery. Tato pneumatika má výbornou trakci, je velmi odolná proti průrazům a má výborné samočisticí schopnosti. Vyrábí se ve dvou základních rozměrech a to 13,00-24 a 14,00-24 v různých provedeních nosnosti.


Pneumatika pro stroje na stavbu silnic SM-S2

Velmi populární je pneumatika s dezénem SM-38 určenou pro excavatory neboli bagry. Tato pneumatika má vynikající odolnost proti průrazům, je velmi tuhá a díky tomu má velmi dlouhou životnost. Vyrábí se v rozměrech 9,00-20 a 10,00-20 v různých nosnostech.

Další pneumatikou, kterou chceme představit je SM-S2 vyvinutá pro stavební stroje na stavbu silnic. Vyrábí se v rozměru 23,1-26 Jde o pneumatiku s vysokou odolností proti průrazům a dlouhou životností.


Pneumatika pro bagry SM-38
Autor: Ing. Martin Sedláček
Foto: Archiv firmy
 

Nové

Systém Digga HALO: vychytávka zpřesňující vrtání

Zveřejněno 24.4. Při vrtání ovlivňuje lidský faktor zásadním způsobem finální výsledek. Pro dokonalý vrt je potřeba nejenom vrták dobře nasměrovat na začátku, ale též v průběhu práce si musíme dát pozor na odklon od kolmice. Jednoduché a zároveň velice efektivní… celý příspěvek

Novinky v ASbud Česká Republika. Rekonstrukce zázemí a partnerství s John Deere

Zveřejněno 23.4. Známý prodejce stavební techniky ASbud ze Zlínského kraje se může zkraje roku pochlubit hned několika novinkami. Tou nejvýznamnější je fakt, že společnost podepsala dohodu s celosvětově uznávaným výrobcem John Deere o výhradním zastoupení ve věci… celý příspěvek

Od šrotu ke špičkové technologii: Jak se z rodinného podniku stal lídr na trhu

Zveřejněno 22.4. Když se spojí důraz na moderní technologie s dlouholetou zkušeností a poctivou prací, vzniká příběh, který stojí za pozornost. Dvě rodinné firmy Recycling-kovové odpady a.s., přední hráč v oblasti recyklace kovových odpadů, a společnost Liebherr… celý příspěvek