Investice, které proudí od indonéské vlády do ropného průmyslu jsou obrovské a při modernizaci zdejších ropných závodů se údajně počítá s částkou 17 miliard amerických dolarů. Převážené komponenty, o kterých je řeč, byly objednány pro nově otevřenou moderní krakovací „linku“, která bude sloužit k přeměně zbytkových vedlejších produktů při výroby ropy na hodnotné produkty jako jsou například motorové oleje.
Přepravu po souši zajišťovala logistická společnost PT LV Logistics. Speciální samohybné podvalníky řady PST/SL německého výrobce Goldhofer AG bylo nutné k sobě spojit po třech, a to kvůli velkému rozměru nákladu. Samotná přeprava komponentů byla velmi náročná, ačkoli se jednalo o vzdálenost pouhých tří kilometrů. Celkový objem přepravovaného nákladu činil 24 500 m³. Na podvalech se postupně vystřídal odpojovač (striper) o váze 1 031 tun a délce bezmála 40 metrů. Následovala dvojice regenerátorů, přičemž ten první s hmotností 1 357 tun se stal dosud nejobjemnějším a nejtěžším přepravovaným nákladem v Indonésii. Celkem bylo na samohybné podvalníky v rámci této jedné rekordní přepravy naskládáno 1 597 tun nákladu s celkovou délkou 34 metrů a s úctyhodnou šířkou přes 11 metrů. Dopravu ještě komplikoval fakt, že v areálu rafinerie musel náklad zdolat několik 90stupňových zatáček!
Technické řešení, které bylo pro tuto dopravu zvoleno, se skládalo z již zmíněných samohybných podvalníků Goldhofer AG řady PST / SL, které byly doplněny 20nápravovými transportními podvalníky řady THP/SL. Každý z těchto obřích podvalníků má 20 náprav uspořádaných v řadě za sebou. Výhodou při dopravě takto rozměrných nákladů je modularita jednotlivých transportních vozidel Goldhofer, které se dají různě pospojovat do funkčních celků.
Samohybné podvalníky PST / SL jsou mechanicky řízené a jsou speciálně vyrobené pro takto těžké náklady. Mají vysoké nápravové zatížení (až 45 tun na nápravu) a také hodnota tažné hnací síly jedné nápravy je úctyhodná (160 kN). Výhodou je také to, že světlou výšku podvalníku lze hydraulicky snížit až o 600 mm, takže lze zajet přímo pod náklad a nemusí být na tuto přesnou manipulaci nasazovány obří jeřáby. Kompletní přeprava těžkých komponentů do krakovací linky trvala tři dny.
Německá firma Goldhofer AG sídlí v Memmingenu na jihu Bavorska. Výrobní program je zaměřen na dopravní techniku pro těžké a nadrozměrné náklady od 6 do 10 000 tun. Návěsy, přívěsy a jednotlivé komponenty jsou často vyráběny jako modulární systémy stavebnicového typu, což dovoluje velkou flexibilitu při řešení rozmanitých požadavků uživatelů. Současná konstrukční řada podvalníků, představená na veletrhu Bauma v roce 2010, sklízí od svého uvedení na trh velký ohlas.
V České republice a na Slovensku má technika Goldhofer dlouhodobě velkou tradici a dobrou pověst, první vozidla se v tehdejším Československu objevovala už někdy od roku 1970 a k dnešnímu dni bylo na tuzemský trh dodáno více než 800 kusů vozidel a speciální techniky tohoto německého výrobce. Obchodní zastoupení značky, záruční a pozáruční servis nebo odborné poradenství při nadrozměrných transportech zajišťuje společnost VLADYKA s.r.o. z Chrudimi.